Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla
Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla

Turbingränd 16

Kallhäll, Järfälla kommun

Visa på karta

3 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    113 m²
    Våning
    5 av 5, hiss finns
    Avgift
    9 650 kr/mån
    Driftkostnad
    2 400 kr/år

Byggår
1980
Förening
HSB BRF Kolarängen i Järfälla
Energiklass
F
Pris/m²
30 929 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
+ Terrass på 21 kvm med Mälarutsikt + Garage nås via hiss i samma port + Badrum och Gäst-WC + Bredband ingår i avgiften + Låg skuldsättning om 4 418 kr/kvm. + Stort externt förråd Äntligen tillfälle att förvärva en rymlig lägenhet om 113 kvm med stor terass (21 kvm) i soligt sydvästläge med milsvid utsikt! Här bor ni ett par minuter från Mälarens glittrande vatten där varje fönster mot Mälaren skapar sin egen tavla. Bostaden erbjuder ett rymligt kök i i anslutning till matplats och vardagsrum, tre sovrum med möjlighet till fyra sovrum (bostaden används som en 4.a idag), stort helkaklat badrum med fönster, gäst-WC, förråd/klädkammare samt stor hall med gott om plats till förvaring. Samtliga fönster och balkongdörrar är bytta 2023. Garage finns med tillgång från trapphuset. Lekplats i området. Ett bekvämt boende i en välskött förening med bra kassaflöde, låg belåning och härlig gemenskap. Bra spridning på löptiderna på lånen mellan 2026-2027. Flera gemensamhetsanläggningar såsom bastu, gym, gästrum, grovtvättstuga mm. Naturnära med vackra promenadstråk, endast 2-3 minuters promenad till härligt bad och natur, båthamn, skolor och lekplatser. Promenadavstånd till centrum och kommunikationer. Ett av Kallhälls mest populära områden för familjer.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kolarängen i Järfälla

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling