Logotyp av Sälenmäklaren AB
Logotyp av Sälenmäklaren AB

Myrflocenter lgh 14 (Mornäsvägen 4)

Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun

Visa på karta

2 275 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    44 m²
    Våning
    1 av 1, hiss finns ej
    Avgift
    2 667 kr/mån
    Driftkostnad
    19 046 kr/år

Byggår
1987
Förening
BRF Korpen, Sälen
Pris/m²
51 705 kr/m²
Premium
Uteplats
Här väntar ett trevligt fritidsboende med fina vyer belägen i mysiga och rofyllda Myrflodammen. Området omges av fjällnaturen och har en alldeles egen familjevänlig skidbacke med knapplift alldeles intill lägenheten. Här bor du även med gångavstånd till de fina MOG-spåren (Myrflodammen-Orrliden-Gilleråsen) som knyter samman till en längd av cirka 35 km. Den populära skid- och badbussen passerar i området och tar dig vidare till Tandådalens och Hundfjällets skidanläggningar där du finner restauranger, skiduthyrning, afterski och varierad utförsåkning för alla åldrar. Sommartid bjuder närområdet på vandringsleder, löprundor och cykling i omväxlande fjällmiljö med gott om möjligheter till utflykter. • Nära områdets egen skidbacke • Kort gångavstånd till längdspår (MOG-spåren) • Tre sovrum, totalt 6–8 bäddar • Uteplats mot naturen • Luft/luft värmepump Bostaden har en öppen planlösning som förenar allrum och köksdel i en social samvaro med utgång till altan i soligt västerläge. Här finns tre sovrum, ett med dubbelsäng och två med våningssängar, vilket ger totalt 6–8 bäddar. Badrummet är fräscht med wc, dusch samt torkskåp. Inventarier i förevisat skick ingår. Tillträde enligt överenskommelse. Uthyrningsavtal finns med GuMo i Sälen. Köparen förbinder sig att överta befintliga och kommande bokningar under avtalsperioden. Möjliga hyresintäkter är ca 60 000 kr. För digital eller privat visning och intresseanmälan, kontakta ansvarig mäklare. Besök bostaden genom en virtuell visning. Klicka på "Läs mer hos mäklaren" för att besöka vår 3D-visning.