Logotyp av Sälenmäklaren AB
Logotyp av Sälenmäklaren AB

Tjäderåsvägen 11C

Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun

Visa på karta

3 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    63 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    2 650 kr/mån
    Driftkostnad
    34 073 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Lindvallen Hills 2
Pris/m²
54 762 kr/m²
Välkommen till denna moderna och stilfulla bostadsrätt med smart planlösning, belägen i det attraktiva området på Tjäderåsen i Lindvallen. Från bostaden når du enkelt transportliften som tar dig vidare upp till Söderåstorget och Lindvallens skidbackar. I närområdet finns även skoterled, skidspår och du har bekvämt promenadavstånd till Experium som erbjuder äventyrsbad, nöjen, shopping och restauranger. För sommarens aktiviteter finns utomhusgym och uppvärmd pool i bostadsrättsföreningen. I närheten finns även aktivitetsområde med bland annat padel, cykelleder och höghöjdsbana. • Nära transportlift • Tre sovrum, totalt 8 bäddar • Två badrum, varav ett större med bastu • Tvättmaskin, torktumlare & torkskåp i hall • Gemensam utomhuspool och utegym i föreningen I bostaden möts du av en modern och öppen planlösning med genomgående ljusa och naturnära materialval. Allrummet erbjuder bra ytor för umgänge och är snyggt integrerat med den fullt utrustade köksdelen. Här finns också en mysig braskamin som sprider värme och trevlig utsikt mot skidbackarna från de stora fönsterpartierna. Här finns tre sovrum, två med dubbelsäng och ett med två våningssängar. Sovrummen är strategiskt placerade mot skogen, vilket skapar känslan av avskildhet och lugn. Genomtänkta detaljer som skjutdörrar till sovrummen, rymliga garderober i hallen med tvättmaskin, torktumlare och torkskåp maximerar ytan och gör bostaden både praktisk och funktionell. Två helkaklade badrum med dusch och wc, varav det ena är utrustat med en härlig bastu. Till lägenheten hör ett skidförråd samt ett varmförråd. Inventarier ingår i förevisat skick förutom personliga tillhörigheter. Bostaden hyrs inte ut idag. Men kan med fördel hyras ut med goda intäkter. Tillträde enligt överenskommelse. För digital eller privat visning och intresseanmälan, vänligen kontakta ansvarig mäklare. Nu kan du även besöka bostaden genom en virtuell visning. Klicka på "Läs mer hos mäklaren" för att besöka vår 3D visning.