Logotyp av Sälenmäklaren AB
Logotyp av Sälenmäklaren AB

Sälfjällstorget studios 2

Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun

Visa på karta

5 600 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    80 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    2 134 kr/mån
    Driftkostnad
    26 420 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Sälfjällscenter i Sälen
Pris/m²
70 000 kr/m²
Premium
Balkong
Upptäck det perfekta boendet vid Sälfjällstorget i obelånad förening, ett centralt läge med modern och stilren standard, bara ett stenkast från skidliftarna! Här bor du omgiven av restauranger, caféer, afterski, butiker och service inom några steg från dörren. Här finns populära matställen, mysiga barer och hotell som tillsammans med sportbutiker och skidservice gör detta boende lättillgängligt och smidigt både vinter som sommar. Ett perfekt läge för dig som vill njuta av både ett aktivt friluftsliv och ett levande fjällcentrum året om. Dessutom har du gångavstånd till busshållplats för både skidbussen och landsvägsbuss för den som vill upptäcka fler anläggningar utan att ta bilen. • Ski-in / skioutläge • Braskamin och bastu • Tre sovrum, totalt 6 bäddar • Två helkaklade badrum I lägenheten välkomnas du av en smakfull kombination av vit träpanel och elegant vinylgolv som skapar en varm, modern och ombonad känsla. Härifrån har du en fantastisk utsikt över Sälfjällstorget. Hallen är rymlig och praktisk med klinkergolv, generösa förvaringsmöjligheter och ett smidigt torkskåp. Allrummet och köksdelen ligger i öppen planlösning som skapar perfekta ytor för socialt umgänge. Köket från HTH imponerar med sina mörkbetsade köksluckor och är fullt utrustat med allt du kan tänkas behöva för smidig och bekväm matlagning. Vidare finns här tre sovrum, varav ett med dubbelsäng och de andra två med våningssängar. Här finns även två eleganta helkaklade badrum med dusch, och det större inrymmer även en rogivande bastu, tvättmaskin och torktumlare. Till lägenheten hör ett rymligt förråd vid entrén. Inventarier kan ingå enligt separat överenskommelse. Bostaden hyrs idag ut genom Airbnb där säljaren haft intäkter om ca 100 000 kr. Tillträde enligt överenskommelse. För digital eller privat visning och intresseanmälan, vänligen kontakta ansvarig mäklare. Nu kan du även besöka bostaden genom en virtuell visning. Klicka på "Läs mer hos mäklaren" för att besöka vår 3D visning.