Logotyp av Sälenmäklaren AB
Logotyp av Sälenmäklaren AB

Lindvallen Vasabyn 828B (Vasabyn 828Ö)

Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun

Visa på karta

3 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    72 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 349 kr/mån
    Driftkostnad
    3 420 kr/år

Byggår
1995
Förening
BRF Vinterbyn 1
Pris/m²
48 542 kr/m²
Premium
Nu ges möjlighet att förvärva denna bostadsrätt i ett av Lindvallens mest attraktiva områden. Här får du en bostad med tre sovrum, två badrum och generösa sällskapsytor mitt i Lindvallen. I månadsavgiften ingår bland annat uppvärmning och hushållsel . Under 2017 har bostaden renoverats med två nya badrum, nytt kök och ytskikt. Bostaden är belägen intill skidbackar och liftar samt med gångavstånd till preparerade längdspår. Ett stenkast från bostaden når du Experium som erbjuder äventyrsbad, spa, bowling, gym, butiker och restauranger. Sommartid finns cykel- och vandringsleder och gångavstånd till bland annat klätterpark och padelbana. Här har du med absolut närhet till allt du kan önska av fjällen. Lindvallen är en perfekt destination för hela familjen med ett stort utbud av aktiviteter både sommar och vinter. Här välkomnas du in till ett allrum och kök i en öppen planlösning med ett härligt ljusinsläpp. Köksdelen har ljus köksinredning och är utrustat med diskmaskin, spis med ugn, kyl och frys samt mikro. Allrummet har genomgående renoverats i stilfulla färger och material. Bostaden inrymmer tre sovrum med 10–11 bäddar, varav ett sovrum är inrett med en dubbelsäng och de andra med våningssängar. I alla sovrum finns förvaringsmöjligheter. Två badrum med golv- och väggmatta inredda med dusch. I ett av badrummen finns även bastu att tillgå. Hallen är väl tilltagen och erbjuder gott om ytor för förvaring. Till bostaden tillhör ett yttre låsbart förråd. Bostaden hyrs ut genom Skistar, möjliga intäkter uppgår till ca 170 000kr efter avdrag för uthyrarens provision. För digital eller privat visning och intresseanmälan, vänligen kontakta ansvarig mäklare. Du även besöka bostaden genom en virtuell visning. Klicka på "Läs mer hos mäklaren" för att besöka vår 3D visning.