Logotyp av LF Fastighetsförmedling Sundsvall
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Sundsvall

Affärsgatan 12B

Kvissleby, Sundsvalls kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

1 490 000 kr-13 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    112,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 886 kr/mån
    Driftkostnad
    5 400 kr/år

Byggår
1965
Förening
BRF Metropol
Energiklass
E
Pris/m²
11 511 kr/m²
Balkong
Uteplats
En våning upp hittar ni denna stora och centrala 4:a i Kvissleby. Ett mer centralt boende i Kvissleby är nog svårt att finna. I denna hörnlägenhet på fyra rum och kök bor ni bara några meter från bland annat ICA och alla andra bekvämligheter som erbjuds i centrala delen av Kvissleby. Tre stora sovrum, allrum med utgång till en extra tilltagen inglasad balkong med fint läge mot innergården. Dessutom får ni ett väl tilltaget kök med matplats, helrenoverat badrum med kakel och klinker, extra toalettrum samt klädkammare. Lägenheten är genomgående ljus och nås på våningsplan 2. Fönster i tre väderstreck ger ett fint ljus. En skötsam förening med låga månadsavgifter där värme, vatten, kabel-tv och balkongtillägg är inkluderat i avgiften. Välkomna att höra av er för vidare intresse.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Metropol

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling