Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Nordenflychtsvägen 78, 7 tr

Hornsbergs Strand, Stockholms kommun

Visa på karta

8 250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    81 m²
    Våning
    7 av 7, hiss finns
    Avgift
    5 078 kr/mån
    Driftkostnad
    12 000 kr/år

Byggår
2012
Förening
BRF Förtjusningen 1
Energiklass
E
Pris/m²
101 852 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Exklusivt och smakfullt topprenoverad. Missa inte finaste lägenheten i hela Hornsbergs Strand! Högst upp i huset, med fri utsikt över glittrande vatten, väntar denna enastående fyra på attraktiva Hornsbergs strand – ett hem där stadens puls möter en ständig känsla av semester. Här bjuds du på en underbar sjöutsikt från både vardagsrum, master bedroom och den generösa balkongen. Bostaden är genomgående renoverad med noggrant utvalda och exklusiva materialval. Elegant fiskbensparkett löper genom lägenheten och samspelar med platsbyggda ekgarderober som erbjuder generös och stilren förvaring. Det exklusiva köket är utrustat med vitvaror från Smeg, där design och funktion möts i perfekt harmoni. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar luftiga och sociala sällskapsytor. Tre välplanerade sovrum ger flexibilitet för såväl familjeliv som gäster eller hemmakontor. Bostaden erbjuder ett helkaklat badrum utrustat med både tvättmaskin och torktumlare. Utöver detta finns en separat WC i elegant marmorutförande som ger en lyxig hotellkänsla. Bostaden är utrustad med ett modernt FTX-system som säkerställer optimal inomhuskomfort året om.. Fastigheten erbjuder bekvämligheter som eget källarförråd, garage med laddplatser samt barnvagnsförråd. På innergården finns lekplats och sandlåda. I avgiften ingår uppvärmning, snabbt bredband (1000 Mbit/s) samt ett basutbud av TV-kanaler. Utanför porten väntar strandpromenaden med badplatser, restauranger och uteserveringar – ett av Stockholms mest eftertraktade lägen där livskvalitet står i fokus året runt. City nås enkelt via en av stadens vackraste promenader längs vattnet. Detta är ett hem för dig som söker något utöver det vanliga – välkommen till Hornsbergs strand när det är som allra bäst.