Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

Cederflychts gata 13

Hisings Backa, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 150 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    93,4 m²
    Våning
    4, hiss finns
    Avgift
    7 684 kr/mån
    Driftkostnad
    5 400 kr/år

Byggår
1972
Förening
HSB BRF Bäckebol i Göteborg
Energiklass
E
Pris/m²
23 019 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
KONTAKTA MÄKLAREN FÖR VISNING Välkommen till denna trevliga bostadsrätt på Cederflychts gata 13. Här bor du med ett genomtänkt planerat hem där varje kvadratmeter är utnyttjad på ett smart sätt. Bostaden erbjuder en social planlösning med generösa sällskapsytor, bra förvaring och en trivsam balkong som förlänger vardagsrummet under sommarhalvåret. Lägenheten har en tydlig avskiljning mellan de sociala ytorna och den privata delen med sovrum, vilket skapar en harmonisk balans mellan umgänge och avskildhet. Ett modernt kök, fräscht badrum och inbjudande sovrum gör bostaden till ett bekvämt och praktiskt hem. Läget på Cederflychts gata innebär närhet till både service, kommunikationer och grönområden.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Bäckebol i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling