Logotyp av LF Fastighetsförmedling Norrköping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Norrköping

Norralundsgatan 50

Haga, Norrköpings kommun

Visa på karta

1 895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    108,1 m²
    Våning
    2 av 8, hiss finns
    Avgift
    6 302 kr/mån
    Driftkostnad
    5 400 kr/år

Byggår
1957
Förening
BRF Norralund
Energiklass
D
Pris/m²
17 530 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Denna stora lägenhet om 4 rum och kök erbjuder en generös rymd med sociala ytor och smart planlösning. Här möts du av ett stort kök i öppen planlösning mot matplats, ett stilrent helkaklat duschrum samt ett rymligt vardagsrum med utgång till en inglasad balkong för avkoppling stora delar av året. Vidare finns ett sovrum med gott om förvaring i praktisk garderobsvägg, ett extra rum som passar lika bra som tv-rum, arbetsrum eller sovrum, samt ett wc-rum med tvättmaskin och dessutom en kokvrå. För den som önskar finns även gemensam tvättstuga bekvämt belägen på entréplanet. Här bor du i en privat och välskött förening med stabil ekonomi och låg månadsavgift. Hiss finns i huset, liksom möjlighet till parkeringsplats. Läget är både praktiskt och trivsamt med närhet till förskola, skola och mataffärer. På cykelavstånd nås stadens centrum och kommunikationerna är utmärkta med både buss och spårvagn. Välkommen att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Norralund

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling