Logotyp av LF Fastighetsförmedling Farsta
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Farsta

Larsbodavägen 53

Farsta, Stockholms kommun

Visa på karta

3 750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    89 m²
    Våning
    2 av 7, hiss finns
    Avgift
    6 729 kr/mån

Förening
BRF Revskär 4
Energiklass
E
Pris/m²
42 135 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Med trevligt och centralt läge finner ni denna ljusa lägenhet med mycket välplanerade kvadratmetrar. Hela bostaden är smakfullt renoverad och erbjuder fina rymliga ytor samt fint ljusinsläpp genom stora vackra fönsterpartier. Det perfekta gavelläget erbjuder fri utsikt från samtliga rum och här finns även en trevlig balkong i soligt söderläge. Med en kort promenad når ni också den härliga parkleken Farstaängen som rustas upp inom kort och kommer erbjuda en fantastisk mix av lek, idrott, samvaro och natur. Välrenoverade fastigheter med hiss och närhet till Farsta centrum. De vackra tegelhusen från 50-talet ritades av arkitekterna Sven Backström och Leif Reinius. De ritade också en av Hötorgsskraporna samt Åhlénsvaruhuset inne i city. Husen är k-märkta och ligger med perfekt läge invid Farsta centrum med stort utbud av butiker, restauranger samt vårdcentral m.m. Här finns även torghandel med blommor, frukt och grönt. Här finns mycket goda kommunikationer med bussar och tunnelbanan som tar er in till centralen på ca 20 minuter. I närområdet finns även lekparker, idrottsplats, förskolor skolor samt badplats vid Drevviken. Här finns även möjlighet till skridskoåkning vintertid. Ågesta friluftsområde ligger också inom kort avstånd med golfbana och härliga naturområden.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Revskär 4

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling