Logotyp av SkandiaMäklarna Nyköping/Oxelösund
Logotyp av SkandiaMäklarna Nyköping/Oxelösund

Idrottsvägen 75

Brandholmen/Strandängen, Nyköpings kommun

Visa på karta

3 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    141 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    7 908 kr/mån
    Driftkostnad
    9 432 kr/år

Byggår
2023
Förening
BRF Östersjöklippan
Pris/m²
24 787 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Välkommen till denna stilrena och rymliga lägenhet från 2023 om hela 141 kvm, där modern komfort möter ett fantastiskt läge nära havet. Här bor du med generösa ytor, genomtänkt planlösning och en uteplats som verkligen sätter guldkant på vardagen. Bostadens hjärta är det eleganta köket från Vedum, som tillsammans med vardagsrummet skapar en öppen och social yta om ca 54 kvm- perfekt för både vardag och umgänge. De stora ytorna ger ett härligt ljusflöde och en naturlig plats för både matbord och soffgrupp. Lägenheten erbjuder tre rogivande sovrum, gott om förvaring samt en walk-in closet som gör det enkelt att hålla ordning. Det stora badrummet är modernt och funktionellt med dusch, tvättmaskin och torktumlare, kompletterat av en separat gäst-WC- perfekt för familj och gäster. Förvaringsmöjligheterna är utmärkta med bland annat ett mycket stort vindsförråd om ca 17 kvm. Pricken över i:et är den generösa uteplatsen med tillhörande gräsyta- en underbar plats för grillkvällar, lek eller avkoppling. Härifrån kan du dessutom njuta av utsikt mot havet, vilket ger en extra känsla av livskvalitet. Läget är svårslaget: nära havet och den vackra strandpromenaden, med Rosvalla inom bekvämt avstånd och endast ca 3 km till centrum. Busshållplats precis utanför, samt förskola och 24/7-butik i området, gör vardagen smidig och bekväm. En modern, rymlig och havsnära bostad som verkligen har allt - varmt välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende