Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Borås
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Borås

Mannerfelts väg 11

Borås, Borås kommun

Visa på karta

3 190 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    108 m²
    Våning
    1 av 7, hiss finns
    Avgift
    8 593 kr/mån
    Driftkostnad
    6 096 kr/år

Byggår
2022
Förening
BRF Korpralen 1914
Pris/m²
29 537 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Denna moderna och påkostade lägenhet på Mannerfelts väg 11 i Borås är verkligen något utöver det vanliga. Med sina höga tak och generösa ytor skapar den en känsla av rymd och luftighet. Med stilrena materialval och ljusa ytskikt ges en naturlig bas att inreda efter och skapa ditt eget drömhem. Lägenheten är välplanerad och erbjuder all modern utrustning som du kan önska dig. Köket är stilrent och funktionellt, perfekt för dig som älskar att laga mat och den öppna planlösningen mot det inbjudande vardagsrummet skapar en perfekt sällskapsyta. Med utgång från vardagsrummet nås den härliga terrassen där plats för både loungemöbel och matbord finns. I Brf Kopralen 1914 bor man med bekvämt avstånd till stadens utbud och samtidigt nära naturen. I den vackra stenlagda innergården finns pergolas med sittgrupper. Här finns möjlighet till p-plats eller garageplats med hiss direkt upp till lägenheten. Läget är fantastiskt naturnära, vilket ger dig möjlighet att njuta av lugnet samtidigt som du har närhet till stadens bekvämligheter. Här kan du njuta av sköna promenader i närliggande grönområden eller ta en kort bilfärd till Borås centrum där du hittar ett brett utbud av shopping, restauranger och nöjen. Här har du även nära till kommunikationer och påfarten till R40. Varmt välkommen att höra av dig till ansvarig mäklare för mer information och anmäl er gärna till visningen! / Victoria & Rebecka
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Korpralen 1914