Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

Baldersvägen 16A

Sundsvall, Sundsvalls kommun

Visa på karta

2 300 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76 m²
    Våning
    6 av 6, hiss finns
    Avgift
    4 732 kr/mån
    Driftkostnad
    16 236 kr/år

Byggår
1961
Förening
BRF Ludvigsberg
Energiklass
E
Pris/m²
30 263 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en bostad som verkligen sticker ut! Högst upp på våning 6 av 6 på Baldervägen 16A väntar en stilfullt ombyggd trea som idag disponeras som en rymlig och luftig tvåa. Detta är perfekt för dig som prioriterar generösa sällskapsytor och ett hem med det lilla extra. Här bor du utan grannar ovanför, med ett fantastiskt ljusinsläpp och en härlig utsikt över takåsar och omgivningar i populära Sundsvall. Den genomtänkta ombyggnaden har skapat ett stort och inbjudande kök som ger dig långa kvällar att umgås med härlig utsikt! Det här erbjuder bostaden: -Våning 6 av 6 – högst upp i huset -Trea ombyggd till en luftig tvåa -Generösa sociala ytor med öppen och modern känsla -Stort sovrum med goda möbleringsmöjligheter -Ljus och trivsam planlösning -Stor inglasad balkong med en utsikt som måste upplevas på plats -Bekvämt boende med hiss i huset Köket är mycket fint och funktionellt rustat med full maskinpark vilket gör vardagen lite enklare. Badrummet är helkaklat med tvättmaskin som gör vardagen mer praktisk (annars så är det mycket fin tvättstuga som du når via hissen). Även förråd och matkällare hittar du på entréplan, mycket smidigt! Läget på Baldervägen kombinerar närhet till stadens puls med lugna och trivsamma kvarter. Här har du gångavstånd till service, kommunikationer och grönområden – ett boende som passar lika bra för singeln som för paret som vill ha gott om utrymme. Detta är ett hem för dig som vill bo högst upp, med rymd, ljus och en planlösning som bjuder in till umgänge. Varmt välkommen att kontakta mig eller lämna en intresseanmälan!