Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Skellefteå
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Skellefteå

Karlgårdsvägen 14

Sörböle, Skellefteå kommun

Visa på karta

2 375 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    87,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 843 kr/mån
    Driftkostnad
    2 124 kr/år

Byggår
1968
Förening
BRF Karlgård
Energiklass
E
Pris/m²
27 143 kr/m²
Plus
Balkong
Välkommen till denna välplanerade och smakfullt renoverade 3:a – ett hem som kombinerar stil, funktion och ett svårslaget läge! Här möts du av en ljus och luftig bostad där generösa fönsterpartier tillsammans med en öppen planlösning skapar en inbjudande atmosfär och en härlig känsla av rymd. Det rymliga vardagsrummet erbjuder gott om plats för både en bekväm soffgrupp och en separat matplats – perfekt för såväl vardag som sociala tillställningar. Köket är nyligen renoverat i trivsamma materialval och bjuder på en naturlig matplats samt direkt utgång till en inglasad balkong – en förlängning av bostaden där du kan njuta året om. Lägenheten rymmer två rogivande sovrum samt en praktisk klädkammare som ger utmärkta förvaringsmöjligheter. Det helkaklade badrummet är utrustat med klinkergolv, behaglig golvvärme och egen tvättmaskin – allt för en bekväm vardag. Här bor du på attraktiva Karlgårdsvägen, ett av områdets mest eftertraktade lägen, med direkt närhet till både strandpromenaden och stadens puls. På bara några minuters promenad når du centrum med dess breda utbud av butiker, restauranger och caféer. Föreningen är stabil och välskött med låga avgifter – en extra trygghet för dig som köpare.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Karlgård

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling