Logotyp av Fastighetsbyrån Enskede
Logotyp av Fastighetsbyrån Enskede

Fallskärmsgatan 4

Skarpnäck, Stockholms kommun

Visa på karta

2 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76,3 m²
    Avgift
    6 669 kr/mån
    Driftkostnad
    10 056 kr/år

Byggår
1985
Förening
HSB BRF Fallskärmen i Stockholm
Energiklass
F
Pris/m²
34 010 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Varmt välkomna hem till denna fantastiskt fina och välplanerade lägenhet om 3 rok! Genomgående i lägenheten finner man ett vackert parkettgolv. Två sovrum i fridfulla lägen med gott om plats för både stora sängar och övrigt möblemang. Förvaringsmöjligheterna är goda med en stor klädkammare samt ett förråd som tillhör lägenheten. Ny slipade golv i kök, vardagsrum och hall samt ny spis. Lugnt läge på återvändsgata med goda kommunikationer genom Skarpnäcks tunnelbana alldeles runt hörnet. I närheten finns även Horisontvägens busshållplats med goda förbindelser. Här bor du i en stabil och välskött förening med mycket god ekonomi och låg belåning. Den inhägnade och nyligen renoverade innergården med sin lummiga karaktär ger området en lugn atmosfär. Utöver föreningslokal och lättillgänglig tvättstuga finns på gården även gym, bastu och cykelförråd för föreningens medlemmar. Varmt välkommen på öppen visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Fallskärmen i Stockholm

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling