1/23

950 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
82 m²
Våning
1 av 3, hiss finns ej
Avgift
4 655 kr/mån
Driftkostnad
7 397 kr/år
Byggår
1967
Förening
HSB BRF Rud i Karlstad
Energiklass
E
Pris/m²
11 585 kr/m²
Antal besök
1305
Premium
Balkong
Nu har ni möjlighet att förvärva en rymlig och välplanerad trea om 82 kvm med inglasad balkong och praktiskt läge på första våningen.
Bostaden erbjuder en genomtänkt planlösning med tre rum och kök samt mycket goda förvaringsmöjligheter. Det luftiga vardagsrummet präglas av ett härligt ljusinsläpp och den inglasade balkongen är en perfekt plats för avkoppling med utemöbler året om. Vidare finns två rogivande sovrum, ett praktiskt och funktionellt kök, en gäst-WC samt ett stilrent helkaklat badrum med egen tvättmaskin som förenklar vardagen.
Ett extra stort plus är att parkeringsplats ingår i månadsavgiften.
Här bor ni i en välskött och uppskattad HSB-förening med flera gemensamma utrymmen för medlemmarna att nyttja, bland annat bastu med loungedel samt en gästlägenhet som kan hyras för endast 200 kr per natt – perfekt när familj och vänner kommer på besök.
På populära Rud bor ni i en grön och trivsam miljö med närhet till promenadstråk, elljusspår och fina grönområden. Området erbjuder dessutom utmärkta kommunikationer via stadsbussnätet till både Karlstad centrum och universitetet. Förskola, matbutik, vårdcentral och övrig service finns bekvämt precis utanför dörren.
Varmt välkomna att kontakta ansvarig mäklare Kristofer för mer information och visning!