Logotyp av Fastighetsbyrån Sundbyberg
Logotyp av Fastighetsbyrån Sundbyberg

Lavettvägen 41

Rissne, Sundbybergs kommun

Visa på karta

2 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    79,5 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    5 162 kr/mån
    Driftkostnad
    12 000 kr/år

Byggår
1983
Förening
BRF Lavetten Örnen
Energiklass
E
Pris/m²
30 126 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Ibland är det enkelt. Bra planlösning, generösa ytor och ett hem som har tagits om hand över tid. På Lavettvägen 41 erbjuds nu en rymlig 3:a om 79,5 kvm med balkong, två bra sovrum och gott om förvaring i ett lugnt och omtyckt område. Bostaden präglas av ljusa ytor och ett fint genomgående ljusinsläpp. Det rymliga vardagsrummet erbjuder gott om plats för både soffgrupp och matsalsdel, med stora fönster i norrläge som ger ett behagligt och jämnt ljusinsläpp. Här skapas en naturlig samlingspunkt för familj och vänner, med stora möjligheter att sätta sin egen prägel och skapa något riktigt personligt. Köket är separat och väl tilltaget med plats för matbord vid fönster. Härifrån nås även bostadens balkong som blir en uppskattad plats under årets varmare månader. En naturlig förlängning av köket där du enkelt får plats med mindre möblemang. Bostaden erbjuder två rymliga sovrum med lugnt läge och goda möbleringsmöjligheter. Här finns gott om plats för både säng och förvaring. Den praktiska klädkammaren ger ytterligare förvaringsutrymme och bidrar till en smidig vardag. Badrummet är helkaklat och funktionellt med wc handfat duschmöjlighet samt tvättmaskin. Fönster ger både ljusinsläpp och möjlighet till vädring vilket är en stor fördel. Här bor du i en välskött fastighet med närhet till kommunikationer service och grönområden. Ett hem med rätt förutsättningar för att skapa något riktigt bra över tid. Välkommen på visning. Kontakta ansvarig mäklare: Pourya Khalili 070-982 03 80