Logotyp av Fastighetsbyrån Nyköping
Logotyp av Fastighetsbyrån Nyköping

Folkungavägen 3B

Nyköpings kommun

Visa på karta

1 925 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    82,5 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 955 kr/mån

Byggår
1988
Förening
Riksbyggen BRF Nyköpingshus nr 21
Energiklass
E
Pris/m²
23 333 kr/m²
Balkong
Hiss
Här får du en härlig trea med hiss och balkong i en trevlig och välskött förening, BRF Nyköpingshus 21, byggd 1988. Lägenheten på 82,5 kvm ligger på andra våningen och bjuder på ett stort vardagsrum där du kan njuta av morgonkaffet på balkongen. Två rymliga sovrum ger dig plats för både familj och hemmakontor, där det ena sovrummet även har en charmig fransk balkong. Området runt omkring är fantastiskt med sitt läge nära Nyköpings å och en kort promenad bort till centrum. Här hittar du allt du behöver: butiker, kaféer, restauranger och mycket mer. För den som gillar att strosa längs vattnet är hamnpromenaderna ett måste, perfekt för att njuta av sommarkvällar eller en lugn helgpromenad. Denna bostad är perfekt för dig som söker ett hem med närhet till både natur och stadens puls.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Nyköpingshus nr 21

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling