Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Lambergsgatan 27A

Lamberget, Karlstads kommun

Visa på karta

1 480 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    66 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 100 kr/mån
    Driftkostnad
    3 200 kr/år

Byggår
1950
Förening
HSB BRF Skiftnyckeln i Karlstad
Energiklass
D
Pris/m²
22 424 kr/m²
Premium
Varmt välkomna till Lambergsgatan 27A och denna trevliga gaveltrea! Lägenheten är väl omhändertagen och har renoverats med säker hand, vilket märks på den stilfulla helhet och vackra materialval som mynnat ut i ett fantastiskt, inbjudande hem. Bostadens 66 kvadratmeter fördelas på ett trevligt vardagsrum med fönster i två väderstreck som ger rummet ett fint ljusinsläpp och härifrån nås bostadens balkong där ni kan njuta av kvällssolen. Vidare finns det stilrena köket med bra förvaring och arbetsytor samt två rymligt sovrum med väldigt bra klädförvaring i en klädkammare och garderober. Slutligen erbjuds ett helkaklat badrum med egen tvättmaskin som förenklar vardagen. Här bor ni i en trivsam förening med mycket grönska runt husen. Föreningen har en park med flera uteplatser där det är trevligt att duka upp och njuta av en god fika. Bekvämt cykelavstånd till centrum med all dess bekvämligheter, dit ni även tar er med buss som stannar på flera ställen området. Varmt välkomna att kontakta ansvarig mäklare Kristofer vid intresse!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Skiftnyckeln i Karlstad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling