Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Selma lagerlöfs gata 6

Kungälvs kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    90 m²
    Våning
    1 av 5, hiss finns
    Avgift
    6 931 kr/mån
    Driftkostnad
    4 700 kr/år

Byggår
2007
Förening
BRF Bastionen i Kungälv
Energiklass
E
Pris/m²
33 278 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna fantastiska trea mitt i centrala Kungälv – ett hem som kombinerar rymd, ljus och livskvalitet! Med sina generösa 90 kvm bjuder denna lägenhet på gott om plats för både vardagsliv och socialt umgänge. Perfekt för paret, den lilla familjen eller dig som vill bo bekvämt med närhet till stadens alla bekvämligheter. Bostaden erbjuder en öppen och inbjudande planlösning med ett stort vardagsrum som enkelt rymmer både soffgrupp och matsalsdel. Här flödar ljuset in genom stora fönster i två väderstreck, vilket skapar en ljus och luftig känsla. Från vardagsrummet når du även en balkong med utsikt över det levande stadslivet – den perfekta platsen för en kopp kaffe i morgonsolen. Köket är stilrent och välutrustat med gott om förvaring och arbetsytor för den matlagningsintresserade. Två rymliga sovrum ger plats för både dubbelsäng och förvaring, varav det ena har en generös klädkammare. Det helkaklade badrummet är fräscht och utrustat med både tvättmaskin och torktumlare för extra bekvämlighet samt en praktiskt gäst-wc. Läget? Svårslaget! Här bor du med ett par minuters promenad till Kongahälla Center, restauranger, gym, kollektivtrafik och vackra promenadstråk längs Nordre älv. Dessutom tar du dig snabbt till Göteborg med både bil och buss.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Bastionen i Kungälv

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling