Logotyp av LF Fastighetsförmedling Borås
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Borås

Ulvens gata 6A

Hedvigsborg, Borås kommun

Visa på karta

895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    74 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 539 kr/mån
    Driftkostnad
    6 432 kr/år

Byggår
1945
Förening
BRF Hedvigsborg nr 11 i Borås
Energiklass
E
Pris/m²
12 095 kr/m²
Premium
Balkong
I trivsamt område på Hedvigsborg finns nu chansen att bli ägare till denna trivsamma och inbjudande trerumslägenhet. Gediget parkettgolv i hall och vardagsrum, kök med plats för matbord och en balkong som förlänger vardagsrummet under årets varmare månader. Vidare finner vi två sovrum i bra storlek, toalett och badrum. Toaletten är renoverad 2017, i övrigt är skicket genomgående äldre men välhållet. I brf. Hedvigsborg nr.11 blir du aldrig en i mängden då föreningen är mindre och gemytlig med endast 6 lägenheter. Fiber är installerat i huset, vilket gör att vardagen flyter på smidigt för både arbete och underhållning. Området bjuder på vardagsnära bekvämligheter som närbutik, pizzeria och busshållsplats inom räckhåll. För den som längtar efter naturen finns både grönområden och Transåsjön på promenadavstånd, med bad, fiske och fina strövområden. Det här är en bostad som kombinerar praktisk vardag, charmiga detaljer och ett område med allt inom räckhåll. Välkommen att boka in dig på visning – kanske är det här du hittar ditt nästa hem.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Hedvigsborg nr 11 i Borås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling