Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje
Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje

Fornhöjdsvägen 64

Fornhöjden, Södertälje kommun

Visa på karta

1 495 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    74,5 m²
    Avgift
    6 820 kr/mån

Byggår
1972
Förening
HSB BRF Opalen i Södertälje
Energiklass
E
Pris/m²
20 067 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Fornhöjdsvägen 64, här presenteras en trivsam gavel-trea med solig balkong i sydväst. Interiört erbjuds ett ljust kök med matplatsen i ett öppet härligt samband med det rymliga vardagsrummet samt två sovrum som med enkla medel kan bli tre. Här väntar en enkel vardag med närhet till förskola, skola, lokalt centrum med mataffärer, vårdcentral mm samt grönområden. Morabergs handelsplats samt motorvägspåfarter finns några minuter bort. Till Södertäljes fina stadskärna tar ni er enkelt med cykel eller buss.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Opalen i Södertälje

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling