Logotyp av Fastighetsbyrån Nässjö
Logotyp av Fastighetsbyrån Nässjö

Karinlundsgatan 20

Åker, Nässjö kommun

Visa på karta

975 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    68 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 538 kr/mån
    Driftkostnad
    2 292 kr/år

Byggår
1958
Förening
HSB BRF Timmermannen i Nässjö
Energiklass
C
Pris/m²
14 338 kr/m²
Högst upp i huset på Karinlundsgatan väntar denna väl omhändertagna trerummare, belägen i omtyckta Brf Timmermannen. Ett hem som präglas av ljus och en genomgående trivsam känsla, där det är lätt att trivas från första stund. Bostaden erbjuder ett funktionellt och ljust kök. Vardagsrummet är generöst tilltaget och lättmöblerat, med direkt access till balkongen i västerläge. Två sovrum i bra storlek ger flexibla möjligheter, oavsett om behoven gäller familj, gäster eller hemmakontor. Lägenheten är i gott skick och upplevs som både praktisk och bekväm i sin helhet. Här bor du dessutom i en obelånad förening – vilket ger en stabil ekonomi och låg månadsavgift om 3 538 kr som inkluderar värme, vatten, bredband och kabel-TV.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Timmermannen i Nässjö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling