Logotyp av Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Logotyp av Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

Västra Kyrkvägen 34

Vagnhärad, Trosa kommun

Visa på karta

1 675 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    74 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 361 kr/mån
    Driftkostnad
    16 188 kr/år

Byggår
1982
Förening
BRF Fagerhult
Energiklass
E
Pris/m²
22 635 kr/m²
Premium
Välkommen till Västra Kyrkvägen 34, en ljus och inbjudande hörnlägenhet där varje kvadratmeter är genomtänkt för trivsel och vardagsliv. Här erbjuds vardagsrum och sovrum med generösa ytor, två balkonger och en härlig, hemtrevlig känsla. Med balkong på både fram- och baksidan kan du följa solen från morgonkaffet till kvällens lugn, oavsett årstid. Den egna ingången skapar en privat och nästan radhuslik känsla, samtidigt som det öppna sambandet mellan kök, matrum och vardagsrum bjuder in till både sociala stunder och avkoppling. Lägenheten är välplanerad och lätt att möblera, med fina ljusinsläpp från flera väderstreck som förstärker den hemtrevliga atmosfären. Läget är svårslaget med närhet till centrum och med endast cirka två minuters promenad till buss- och tågstationen. Härifrån når du smidigt Stockholm, Södertälje och Nyköping, perfekt för både pendlare och den som vill ha enkel tillgång till stadens utbud. Ett hem att trivas i – varmt välkommen att upptäcka möjligheterna på Västra Kyrkvägen 34.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Fagerhult

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling