Logotyp av Fastighetsbyrån Tumba
Logotyp av Fastighetsbyrån Tumba

Sandstuguvägen 49

Uttran, Botkyrka kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    52,3 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns
    Avgift
    5 134 kr/mån
    Driftkostnad
    6 066 kr/år

Förening
BRF Lillstugan 1, Kvarnsjön, Uttran
Energiklass
D
Pris/m²
38 145 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
*Kontakta ansvarig mäklare Simon Afram Chamun för visning 073 565 73 42* Välkommen till denna 2:a med utmärkt planlösning och en härlig balkong. Här bor du med en modern standard i ett hus som stod klart under 2016. Under huset finns ett varmgarage som nås via porten bredvid, föreningen hyr också ut utomhusparkeringar. Målade väggar och genomgående ekparkett på golvet. I källaren finns även ett förråd till lägenheten. Fiber är indraget. Området ligger ca 2 km från Tumba centrum där ett stort utbud av butiker finns och pendeltåg. Området har skogen och flera sjöar i närheten. I området finns en närbutik, en frisör, en restaurang och flera lekplatser. En nybyggd grundskola och förskola finns. Ett gym finns. Två busshållplatser finns på kort gångavstånd.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Lillstugan 1, Kvarnsjön, Uttran

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling