Logotyp av Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Logotyp av Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

Sundbyvägen 36B

Sundby Park, Strängnäs kommun

Visa på karta

990 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    67 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns
    Avgift
    6 624 kr/mån
    Driftkostnad
    9 639 kr/år

Byggår
1922
Förening
BRF Sundby Park Nr 1, Strängnäs
Energiklass
F
Pris/m²
14 776 kr/m²
Premium
Hiss
I vacker 20-talsbyggnad erbjuds nu en fin vindslägenhet med spröjsade fönster, djupa fönsternischer och charmiga snedtak. Bra planlösning med väl tilltagna rum och goda förvaringsytor. Genomgående ljus och diskret färgsättning. Hiss finns i huset. Tillgång till egen p-plats med laddbox. Vacker omgivning med närhet till Mälarens vatten och fina promenadstråk. Föreningen har flera gemensamma uteplatser, ett fint lusthus, egen badbrygga, och grillplats med sjöutsikt. Välkommen att kontakta ansvarig mäklare för visningsbokning.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Sundby Park Nr 1, Strängnäs

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling