Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tranås
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tranås

Östra Bergsgatan 1A

Ö.bergsområdet, Tranås kommun

Visa på karta

650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    59 m²
    Våning
    5, hiss finns
    Avgift
    3 546 kr/mån
    Driftkostnad
    7 200 kr/år

Byggår
1962
Förening
HSB BRF Smaragden i Tranås
Energiklass
E
Pris/m²
11 017 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till Östra Bergsgatan 1A! På 5.e våningen kan vi nu presentera en välplanerad tvåa på 59 kvm. Hallen är rymligt med praktiska garderober. I anslutning till hallen är badrummet som har dusch, wc, handdukstork och tvättmaskin. Vidare in kommer man till köket som är äldre men bär på stor potential för den som vill sätta sin personliga prägel och skapa ett modernt kök efter egna önskemål. Från köket når man vardagsrummet och utgång till den inglasade balkongen med förmiddagssol, en härligt plats att koppla av på och njuta av morgonkaffet. Vardagsrummet erbjuder generöst utrymme för soffa och TV-möbel, perfekt för mysiga filmkvällar och gemenskap. Dessutom finns plats för ett matbord, vilket gör vardagsrummet till en naturlig samlingsplats för trevliga middagar med familj och vänner. Denna bostad erbjuder ett bra sovrum med plats för dubbelsäng. Denna bostad är perfekt för dig som vill flytta hemifrån och letar din första lägenhet. På Östra Bergsgatan bor du i en stabil och välskött förening med trevliga grönområden och bara några minuter till Tranås shoppinggata. Välkommen att kontakta mig för visning! Josefine 072 666 97 03
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Smaragden i Tranås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling