Logotyp av LF Fastighetsförmedling Bromma
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Bromma

Kratsbodavägen 50A

Mariehäll, Stockholms kommun

Visa på karta

2 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    52 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    4 709 kr/mån

Byggår
2016
Förening
BRF the Bronze
Energiklass
D
Pris/m²
53 750 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Bostaden genomsyras av hög kvalité. Högklassikt kök från Ballingslöv med vitvaror från SMEG. Exklusivt och påkostat badrum med keramiska plattor med kalkstensuttryck på golv samt väggar. Högt i tak samt stora fönsterpartier från golv till tak sam. Här finns även gemensam takterrass, garage och bil- samt cykelpool. I Mariehäll bor ni med den perfekta kombinationen av närhet till såväl naturliv som stadspuls. Med en kort promenad nås stationen som tar er in till stan på 8 min. Där erbjuds all slags kommunikation man kan önska sig som pendeltåg, bussar, tvärbana och blåa linjens tunnelbana. Närhet till Bromma blocks köpcenter samt Sundbybergs Centrums som erbjuder mängder av trevliga restauranger som till exempel The Public, Cava baren, Matilde och Phil's Burger, caféer, barer, shopping, brett livsmedelsutbud, skolor och förskolor, apotek, vårdcentral, banker, träningsanläggningar, bibliotek, systembolaget och Signalfabriken. The Bronze är ett modernt projekt med sin exklusiv arkitektur designad av Kod Arktiekter. Den bronsskimrande fasaden är projektets signum, gjord av kassetter i rostfri stålplåt. Fasadkassetterna är lagda i ett flätmönster för att framhäva skiftningarna och strukturen i de olika materialbehandlingarna. Tillsammans ger de olika präglingarna och transparensen fasaden ett levande och varierat uttryck som förändras beroende på det aktuella vädret. Vid solsken får fasaden en glimrande och glödande karaktär och vid molnigt väder en matt och sober. - Högklassigt kök från Ballingslöv med exklusiva vitvaror från SMEG. - Exklusivt och påkostat badrum med keramiska plattor med kalkstensuttryck på golv samt väggar. - Högt i tak samt stora fönsterpartier från golv till tak. - Nominerad till Årets Stockholmsbyggnad 2018. - Avgiften sänks med 7,5 % från och med 1 jan 2026. - Avgiften för tv samt bredband sänks med 100kr från och ned 1 jan 2026. Varmt välkomna att höra av er för frågor!