Logotyp av LF Fastighetsförmedling Sundsvall
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Sundsvall

Korstavägen 17

Korsta, Sundsvalls kommun

Visa på karta

560 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    63 m²
    Våning
    6 av 7, hiss finns
    Avgift
    5 958 kr/mån
    Driftkostnad
    1 440 kr/år

Byggår
1977
Förening
HSB BRF Transportören i Sundsvall
Energiklass
D
Pris/m²
8 889 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Stor tvåa i hus med hiss! Söker du en modern lägenhet där det bara är att flytta in så har du kommit helt rätt. Här bor du dessutom på våning 6 av 7 och får en magisk utsikt från alla fönster. Helt utan insyn. Denna stora 2:a ligger på gaveln och erbjuder en öppen planlösning. Fint ljusinflöde och en luftig känsla. Bekvämt med hiss i huset. Bredband ingår i månadsavgiften. I området finns fina promenadstråk och goda bussförbindelser in till stadskärnan/Birsta City. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Transportören i Sundsvall

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling