Logotyp av Fastighetsbyrån Karlstad
Logotyp av Fastighetsbyrån Karlstad

Karlagatan 36

Herrhagen, Karlstads kommun

Visa på karta

1 245 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    50 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 806 kr/mån
    Driftkostnad
    3 744 kr/år

Byggår
1976
Förening
HSB BRF Hästen i Karlstad
Energiklass
E
Pris/m²
24 900 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Med glädje kan vi nu erbjuda denna välplanerade och trevliga tvåa med ett kanonläge på Karlagatan. Lägenheten har genomgående ljusa, fräscha ytskikt, smakfullt renoverat kök samt nytt duschrum kakel och klinker från 2024. Ytterligare plus för inglasad balkong som blir något av ett extra rum till bostaden under den varmare delen av året. Här bor du ett stenkast från centrum med hela dess serviceutbud. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Hästen i Karlstad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling