Logotyp av Fastighetsbyrån Enskede
Logotyp av Fastighetsbyrån Enskede

Strahlenbergsgatan 25

Hammarbyhöjden, Stockholms kommun

Visa på karta

2 475 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    39 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 455 kr/mån
    Driftkostnad
    9 211 kr/år

Byggår
1937
Förening
BRF Myran i Hammarbyhöjden
Energiklass
E
Pris/m²
63 462 kr/m²
Premium
Välkomna till denna ljusa och välplanerade bostad som garanterat bjuder dig på en exklusiv känsla med fönster i tre väderstreck! Något som fyller samtliga rum med ett naturligt ljus. Här möts stil och komfort på bästa sätt då man finner ett rymligt vardagsrum med plats för både umgänge och avkoppling, tillsammans med ett smakfullt och modernt kök, tidstypiska detaljer och stilfullt badrum. Lägenheten känns både lyxig och fräsch, med generös förvaring som gör vardagen enkel och harmonisk! Helt enkelt perfekt för såväl paret som för singeln men även för den som är i behov av en perfekt övernattningsbostad! Närområdet är lugnt och grönt med närhet till vackra Nackareservatet samtidigt som man enkelt når stadens puls på kort promenadavstånd. Utöver detta hittar du allt du behöver: service, kommunikationer och natursköna promenadstråk ca 5-10 min bort. Tunnelbanan från Skärmarbrink eller Gullmarsplan tar dig snabbt till City. Vad mer kan man önska?! Vid intresse, kontakta ansvarig mäklare för visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Myran i Hammarbyhöjden

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling