Logotyp av Fastighetsbyrån Borlänge/Säter
Logotyp av Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Engelbrektsgatan 19 A

Hagalund, Borlänge kommun

Visa på karta

1 150 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 020 kr/mån
    Driftkostnad
    4 600 kr/år

Byggår
1962
Förening
HSB BRF Hagahus i Borlänge
Energiklass
E
Pris/m²
20 175 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkomna till Engelbrektsgatan 19 A! Fin tvåa på en populär adress! Lägenheten är smakfullt renoverad med välplanerade kvadratmetrar. Ljusa ytskikt och fin ekparkett, köket renoverat 2018 och inte nog med det så är det även en inglasad balkong! -Väldigt låg avgift -centralt läge -närhet till högskolan dalarna, livsmedelsbutiker samt restauranger -goda förvaringsutrymmen -stabil förening Varmt välkommen med din intresseanmälan! Kontakta mäklaren för att få ta del av den förinspelade digitala visningen!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Hagahus i Borlänge

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling