Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

Olawers gata 25

Forssa, Borlänge kommun

Visa på karta

675 000 kr

850 000 kr-21 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 043 kr/mån
    Driftkostnad
    3 588 kr/år

Byggår
1948
Förening
Riksbyggen BRF Borlängehus nr 10
Pris/m²
11 842 kr/m²
Plus
Vill du nära stan men ändå i ett lugnare område? Då har du kommit rätt! Här har du en Inflyttningsklar tvåa i lugna Forssa - Nu med sänkt pris! Här möts du av en enhetlig interiör med moderna laminatgolv och ljusa kulörer som ger ett lugnt och luftigt intryck. Vardagsrummet imponerar med sitt hörnläge som släpper in rikligt med dagsljus från två väderstreck. I det rymliga sovrummet finns generös platsbyggd förvaring och en praktisk garderob – perfekt för att hålla ordning och reda. På Olawers gata 25 bor du bekvämt med allt du behöver inom nära räckhåll. Endast ett par minuters promenad bort hittar du mataffärer, möbelbutiker och trevliga restauranger i Forssa centrum. Om du vill ta dig in till centrum eller till Norra Backa handelsområde gör du det smidigt på cykel på under 10 minuter. Till bostaden hör även två förråd, varav ett på vinden och ett i källaren. För dig som uppskattar natur och friluftsliv finns det mycket att upptäcka i närområdet. Njut av den populära Älvenrundan, en vacker promenadslinga på cirka 4,5 km, eller ta dig till Bergebo där du kan utnyttja de upplysta längdskidspåren vintertid. Tillträde kan ske omgående eller enligt överenskommelse. Välkommen att kontakta ansvarig mäklare för visning!