1/31

2 695 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
51 m²
Våning
2 av 3
Avgift
3 494 kr/mån
Driftkostnad
7 800 kr/år
Byggår
1946
Förening
BRF Skåpbo
Energiklass
D
Pris/m²
52 843 kr/m²
Antal besök
502
Premium
Balkong
På attraktiva Bordsvägen 25, finner vi denna mycket fina och välplanerade tvårummare med genomtänkt planlösning och stilrena materialval belägen på andra våningen.
Lägenheten präglas av genomgående av fräscha ytskikt samt ett snyggt, tidlöst kök med generösa arbetsytor som kombinerar funktionalitet med en tilltalande estetik. Här finns gott om förvaringsmöjligheter och generösa sällskapsytor som skapar perfekta förutsättningar för både avkopplande hemmakvällar och trevliga tillställningar med familj och vänner.
Den härliga balkongen, med sol från eftermiddag till kväll, blir en naturlig förlängning av bostaden och erbjuder en perfekt plats för avkoppling från tidig vår till sensommar.
Tack vare det naturliga ljusinsläppet skapas en luftig och inbjudande känsla. Sovrummet är rymligt, väl tilltaget och utrustat med garderob, samt bjuder på en rogivande utsikt över grönska.
Här bor du i en stabil och välskött förening som genomfört stambyte och dessutom äger flera hyreslägenheter en dold tillgång som stärker föreningens ekonomi över tid.
Läget är svårslaget med närhet till både natur och stadens bekvämligheter. På kort avstånd finner du vackra grönområden såsom Majroskogen, perfekt för promenader, löpturer eller lugna stunder i naturen. Samtidigt har du nära till Gubbängens centrum med service, butiker och tunnelbana som snabbt tar dig in till city.
Detta är ett hem för dig som söker ett stilrent boende i ett lugnt och trivsamt område. Med välplanerade ytor, goda förvaringsmöjligheter en supermysig balkong i väster är detta ett hem att trivas i.