Logotyp av Fastighetsbyrån Borlänge/Säter
Logotyp av Fastighetsbyrån Borlänge/Säter

Tunagatan 35A

Centrum, Borlänge kommun

Visa på karta

849 000 kr

995 000 kr-15 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    64,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 212 kr/mån
    Driftkostnad
    5 200 kr/år

Byggår
1951
Förening
HSB BRF Blenda i Borlänge
Energiklass
E
Pris/m²
13 163 kr/m²
Balkong
Hör av dig till mäklaren för en privatvisning. Välkommen till Tunagatan 35A! FLEXIBELT TILLTRÄDE! Nu har du chansen att förvärva två rum och kök i det centrala Borlänge. Här har du en välplanerad planlösning med fräscha golv och ytskikt. Föreningen är en bra förening med god ekonomi där du också har tillgång till gemensamt cykel förråd, matkällare, vindsförråd samt tvättstuga med torkrum. Här bor du mitt i centrum med nära till restauranger, matbutiker, nya högskolan Dalarna, Kupolen och resecentrum. Välkommen att anmäla ditt intresse för bostaden!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Blenda i Borlänge

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling