Logotyp av SkandiaMäklarna Nyköping/Oxelösund
Logotyp av SkandiaMäklarna Nyköping/Oxelösund

Västra Tullgatan 6

Centralt Väster, Nyköpings kommun

Visa på karta

1 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    76,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 618 kr/mån
    Driftkostnad
    8 472 kr/år

Byggår
1929
Förening
HSB BRF Brandtullen i Nyköping
Energiklass
E
Pris/m²
15 621 kr/m²
Premium
Välkommen till en central och generös tvåa om 76,5 kvm - ett hem som kombinerar klassisk 20-talscharm med ett oslagbart läge. Här bor du bokstavligen ett stenkast från gågatan med sitt utbud av butiker, restauranger och caféer samt med bekvämt gångavstånd till tågstationen - perfekt för både pendlaren och livsnjutaren. Bostaden är belägen i ett vackert hus från 1929 och bjuder på en imponerande takhöjd som tillsammans med stora, eleganta fönster skapar en härlig rymd och ett fantastiskt ljusinsläpp. Vardagsrummet är hemmets naturliga samlingsplats med vacker fiskbensparkett och gott om plats för en större soffgrupp- en perfekt miljö för både vardag och fest. Den genomgående planlösningen ger en luftig känsla och bostadens generösa ytor erbjuder flexibilitet för den som önskar hemmakontor eller extra förvaring. Här möts tidstypiska detaljer och modern komfort i en harmonisk helhet. Föreningen erbjuder en fin och välskött gemensam trädgård med flera trevliga uteplatser omgivna av prunkande grönska- en lugn oas mitt i citypulsen. Parkering finns att hyra och för långväga gäster finns dessutom en övernattningslägenhet att tillgå i föreningen. Detta är ett hem för dig som vill bo centralt med karaktär, rymd och charm -varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Brandtullen i Nyköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling