Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Skellefteå
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Skellefteå

Repslagargränd 5

Centrala Stan, Skellefteå kommun

Visa på karta

2 200 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    71,5 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    6 227 kr/mån
    Driftkostnad
    6 684 kr/år

Byggår
2017
Förening
HSB BRF Landmärket i Skellefteå
Energiklass
C
Pris/m²
30 769 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till en välplanerad och trivsam 2:a med generös takhöjd om 2,70 meter som bidrar till en luftig och trivsam känsla. Bostaden erbjuder en öppen och ljus planlösning med goda sociala ytor, där kök och vardagsrum samspelar på ett naturligt sätt och ger plats för både vardag och umgänge. Lägenheten har genomgående ljusa och stilrena ytskikt. Badrummet är helkaklat och utrustat med golvvärme samt egna tvättmöjligheter. Planlösningen är effektivt disponerad och rymmer, förutom sovrum, även ett separat utrymme som kan användas som kontor eller förråd. Här finns dessutom goda förvaringsmöjligheter i flera garderober. Från vardagsrummet nås den inglasade balkongen i västerläge. På samma våningsplan finns tillgång till föreningens gemensamma utrymmen såsom tvättstuga, bastu/relax, övernattningsrum och föreningslokal. Här bor du i ett centralt läge med närhet till stadens utbud av service, kommunikationer och nöjen.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Landmärket i Skellefteå

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling