Logotyp av Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Logotyp av Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

Frejgatan 12C

Avesta - Centralt, Avesta kommun

Visa på karta

430 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    45 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 309 kr/mån
    Driftkostnad
    7 751 kr/år

Byggår
1946
Förening
Riksbyggen BRF Avestahus nr 4
Energiklass
E
Pris/m²
9 556 kr/m²
Balkong
Välkommen till denna supermysiga 2:a! Lägenheten ligger ett stenkast från stans gymnasieskola och med en kort promenad når man Avestas köpcentrum med dess restauranger och gym. Här finns en trivsam balkong för härliga fikastunder i kvällsolen och ett ljust och fint kök med plats för ett lite mindre bord och ett par stolar. Perfekt för den som söker bekvämt boende med bra förbindelser och nära till det mesta! Parkeringsplats med motorvärmaruttag tillhör lägenheten. Dessutom är kostnaden för TV och internet med i månadsavgiften! Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Avestahus nr 4

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling