Logotyp av Fastighetsbyrån Köping
Logotyp av Fastighetsbyrån Köping

Vasagatan 28

Arboga kommun

Visa på karta

275 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    4 737 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1954
Förening
Bostadsrättföreningen Järven
Energiklass
F
Pris/m²
4 825 kr/m²
Välkommen till din nya bostadsrätt i charmiga Arboga, belägen i den välskötta föreningen Brf Järven. Här bor vi tillsammans i ett trivsamt område med nära till det mesta. Denna välrenoverade tvåa erbjuder en boarea på 57 kvm. Med sin placering på andra våningen får du en härlig utsikt från balkongen där du kan njuta av dina morgonkaffet. Bostaden rymmer två rum med gott om plats för både umgänge och avkoppling. Ett utmärkt val för den som värdesätter ett bekvämt liv i en mindre stadsmiljö. I närområdet finns charmiga butiker, caféer och restauranger som bjuder in till trevliga stunder. Arboga centrum är lättillgängligt, och goda pendlingsmöjligheter gör det smidigt att ta sig till närliggande städer. Välkommen att kontakta oss för mer information eller för att boka en visning. Vi ser fram emot att träffas snart!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Bostadsrättföreningen Järven

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling