Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tranås
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tranås

Östra Bergsgatan 6C

Tranås, Tranås kommun

Visa på karta

450 000 kr

525 000 kr-14 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    40 m²
    Våning
    1
    Avgift
    3 295 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Förening
HSB BRF Rubinen i Tranås
Energiklass
E
Pris/m²
11 250 kr/m²
Varmt välkomna till Östra Bergsgatan 6C och till denna bostadsrätt om 1ROK. Här bor ni i en ljus och fräsch lägenhet, med välplanerade kvadratmeter. I Östra Berg, ett av Tranås populära områden, hittar vi denna hemtrevliga lägenhet på entréplan. Här är det bara att flytta in och trivas på 40 välplanerade kvm. Bostadens kök är smakfullt och fräscht och har gott om förvaring, och arbetsyta. Här finns diskmaskin samt gott om utrymme för matbord. Vardagsrummet är rymligt och här finns möjlighet att möblera med både soffa och dubbelsäng. Stambytt badrum med tvättmaskin, torktumlare, wc, dusch och handdukstork. Här bor ni i en trevlig HSB-förening med närhet till det mesta, skola, restauranger, buss och tågförbindelser och shopping. För den flitige träningspersonen når du simhall och gym inom några minuter, vill du hellre motionera i den friska luften finns elljusspåren i junkaremålen eller fina Östanåparken. Är detta ditt nästa hem? Välkommen att anmäla ditt intresse!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Rubinen i Tranås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling