Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tranås
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tranås

Nygatan 30A

Tranås, Tranås kommun

Visa på karta

475 000 kr

525 000 kr-10 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    40 m²
    Våning
    3, hiss finns ej
    Avgift
    3 497 kr/mån
    Driftkostnad
    2 244 kr/år

Förening
HSB BRF Norrmalm i Tranås
Pris/m²
11 875 kr/m²
Plus
Välkommen till Nygatan 30a! På tredje tredje våningen i Brf Norrmalm kan jag nu presentera denna kvadratsmarta fina lägenhet om 40 kvm. Här finns ett välplanerat kök med gott om förvaring och arbetsyta samt plats för köksbord. Köket är snyggt med sin lantliga stil i vitt med mörka bänkskiva. Enhetliga materialval och ett stort ljusinsläpp ger hela bostaden hög trivselfaktor. Planlösningen är yteffektiv med öppen och luftig vardagsrumsdel med plats för både soffa och tv-möbel. Den otroligt smarta lösningen med sängen som går att hissa upp i taket när morgonen är förbi, ger extra utrymme i rummet och mer plats åt möbler. En genomtänkt lösning där du via motor styr sängen uppåt och nedåt, stabil och praktisk. Från vardagsrummet når du balkong som vetter mot innergården. Badrummet är ljust och fräscht med wc, dusch och tvättmaskin. På Nygatan 30a bor du med närhet till det mesta, resecentrum, matbutiker, gym, Tranås shoppinggatan och mycket mer. Välkommen att anmäla ditt intresse!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Norrmalm i Tranås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling