Logotyp av Fastighetsbyrån Enskede
Logotyp av Fastighetsbyrån Enskede

Bastuhagsvägen 51

Stureby, Stockholms kommun

Visa på karta

2 200 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    32,5 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    2 785 kr/mån
    Driftkostnad
    5 967 kr/år

Byggår
2014
Förening
BRF Parkslingan
Energiklass
D
Pris/m²
67 692 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en modern och välplanerad etta från 2014 – ett hem som erbjuder både stil, komfort och en genomtänkt funktionalitet. Här kliver du in i en ljus och harmonisk bostad där de stora fönsterpartierna fyller rummet med naturligt ljus från tidig morgon till sen eftermiddag. Den öppna planlösningen skapar en generös och luftig känsla där varje kvadratmeter används på ett smart och effektivt sätt. Materialvalen är genomgående moderna och stilrena. Här finns gott om förvaring tack vare smarta lösningar som gör att bostaden känns betydligt större än sina kvadratmeter. Det rymliga och funktionella köket ligger i anslutning till vardagsrummet, vilket gör hemmet socialt och lättmöblerat. Från vardagsrummet når du den härliga balkongen med utsikt över den gröna, lummiga innergården som ger en känsla av avskildhet och ro mitt i området. Läget är svårslaget med Sturebys tunnelbana på bekvämt gångavstånd. Härifrån tar du dig till Södermalm på under tio minuter, samtidigt som du har närhet till grönområden, promenadstråk och ett lugnt, trivsamt bostadsområde. Perfekt för dig som vill bo naturnära utan att ge upp närheten till stadens puls, restauranger och utbud. Det här är ett hem som passar lika bra för förstagångsköparen som för dig som söker ett smart och lättskött boende med hög kvalitet. Varmt välkommen att uppleva bostaden på plats.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende