Logotyp av SkandiaMäklarna Sundsvall
Logotyp av SkandiaMäklarna Sundsvall

Östra Radiogatan 2A

Skönsmon, Sundsvalls kommun

Visa på karta

399 000 kr

420 000 kr-5 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    18,7 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    1 506 kr/mån
    Driftkostnad
    1 800 kr/år

Byggår
1952
Förening
BRF Linjalen
Energiklass
E
Pris/m²
21 337 kr/m²
Välkommen till denna ljusa och nyrenoverade bostaden. Den har genomgående trägolv, ett fint helkaklat duschrum från 2019 med golvvärme och handduksvärmare, nytt pentry och utsikt mot havet. Här bor du i den levande stadsdelen Skönsmon, med närhet till skola, matbutik, bageri, café, restauranger och med närhet till skidområde och naturstigar. Allt detta men samtidigt på promenadavstånd ifrån Sundsvalls centrum. Varmt välkomna att kontakta mäklaren för bokning av visning
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Linjalen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling