Logotyp av Bäckströms Fastighetsmäkleri AB
Logotyp av Bäckströms Fastighetsmäkleri AB

Prästslättsvägen 2

Prästslätten, Karlshamns kommun

Visa på karta

180 000 kr

225 000 kr-20 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    38,5 m²
    Våning
    5 av 6, hiss finns
    Avgift
    3 466 kr/mån

Förening
BRF Karlshamnshus 11
Energiklass
E
Pris/m²
4 675 kr/m²
Hiss
Välkommen till denna välplanerade etta på femte våningen – en bostad som passar perfekt för dig som söker ett praktiskt och trivsamt boende med ljus och hemtrevlig atmosfär. Här möts du av en funktionell hall med goda förvaringsmöjligheter. Köket är praktiskt utformat med bra arbetsytor, diskmaskin samt plats för matbord. Det rymliga vardagsrummet erbjuder utrymme för både soffa och övrigt möblemang. Sovalkoven skapar en naturligt avskild sovplats och bidrar till en smart planlösning. Badrummet är funktionellt och utrustat med våtrumsmatta samt praktisk inredning. I huset finns källarförråd, cykelförråd och tvättstuga som underlättar vardagen. Månadsavgiften inkluderar fiber 100/100 Mbit, värme, kabel-tv samt bostadsrättstillägg. Föreningen erbjuder parkering, carport och garage via separat kö. Under åren 2017–2019 genomfördes större underhållsåtgärder i fastigheten, bland annat stambyte, byte av radiatorer, installation av fiber samt uppdatering av el-ledningar. Området är trivsamt med närhet till motionsslingor, skolor, natur samt kort avstånd till Karlshamns centrum och tågstation. Välkommen att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Karlshamnshus 11

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling