Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tranås
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tranås

Östra Bergsgatan 6C

Ö.bergsområdet, Tranås kommun

Visa på karta

379 000 kr

475 000 kr-20 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    40 m²
    Våning
    2, hiss finns ej
    Avgift
    3 321 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Förening
HSB BRF Rubinen i Tranås
Energiklass
E
Pris/m²
9 475 kr/m²
Välkommen till Östra Bergsgatan 6C! På andra våningen finner du denna trivsamma enrummare om 40 kvm. I hallen finns generöst med förvaring i form av garderober. Köket är i rymligt med plats för mindre köksbord/barbord. Bra med förvaringsmöjligheter och bänkyta, kombinerad kyl/frys samt diskmaskin. Vardagsrummet är ljust och fräscht tack vare ljusinsläpp från två väderstreck. Rummet ger plats åt säng, soffa och tv möbel. Öppningsbara fönster som ger möjlighet att vädra och få in frisk luft. Badrum med kakel och plastmatta, dusch, wc, tvättmaskin och handdukstork. Detta är en perfekt första lägenhet med närhet till det mesta, gymnasium, simhall, gym, idrottsanläggning, buss och tågförbindelser och Tranås Centrum. Brf Rubinen är en trygg och stabil förening med fräscha lokaler som gym, tvättstuga, festlokal och övernattningslägenhet. Är detta ditt nästa hem? Välkommen att anmäla ditt intresse!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Rubinen i Tranås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling