Logotyp av LF Fastighetsförmedling Kungsholmen
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Kungsholmen

Stagneliusvägen 26, 4 / 4 tr

Kungsholmen - Fredhäll, Stockholms kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    22 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns
    Avgift
    2 007 kr/mån
    Driftkostnad
    3 300 kr/år

Förening
HSB BRF Bäckahästen i Stockholm
Energiklass
E
Pris/m²
90 682 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till denna enrummare med ostört läge högst upp i huset. Lägenheten har en väldisponerad planlösning med lättmäblerade ytor. Planlösningen disponeras med ett välplanerat och fräscht kök, gott om förvaringsmöjligheter och helkaklat badrum med plats att sätta in en tvättmaskin. I direkt anslutning till lägenheten ligger en av föreningens mysiga takterrasser med härligt soligt läge och milsvidd utsikt. Belägen i mycket stabil och eftertraktad förening som erbjuder bland annat bastu och en underbar möblerade takterrasser. Här bor du nära bra kommunikationer med buss som snabbt tar dig till Fridhemsplan, alternativt 10 min gångavstånd till Thorildsplans T-banestation med gröna linjen som går via Fridhemsplan och T-centralen. Med direkt närhet till badklipporna, Fredhällsbadet och den populära restaurangen Solstugan med underbar utsikt. Promenadavstånd till Rålambshovsparken, Hornsbergs strand och Norr Mälarstrand.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Bäckahästen i Stockholm

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling