1/21

1 095 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
1 rum
Boarea
39,5 m²
Våning
0 av 6, hiss finns
Avgift
3 599 kr/mån
Driftkostnad
11 543 kr/år
Byggår
2023
Förening
HSB BRF Jakobsbergsskogen nr 2
Energiklass
B
Pris/m²
27 722 kr/m²
Antal besök
98
Premium
Uteplats
Hiss
Unik chans att förvärva en 1ROK med en stor uteplats i sista huset på Jakobsberg. Här bor du i en modern och stilren lägenhet som kombinerar storstadens bekvämligheter med naturens lugn, perfekt för dig som söker både komfort och harmoni. Närmsta grannen blir skogen.
Lägenheten har en smart planlösning med ett genomgående ljus, sovalkov, ett stort öppet kök och vardagsrum som bjuder in till sociala tillställningar, samt ett duschrum i toppskick med flotta tillval. En väl tilltagen uteplats finns i anslutning till kök och vardagsrum där du kan njuta av soliga dagar och ljumma kvällar.
Området är ett paradis för den som gillar en aktiv livsstil! Omgiven av Jakobsbergsskogens grönska med elljusspår, de vackra strandängarna och Klarälvens glittrande vatten har du naturupplevelser precis utanför dörren. Vill du ha mer rörelse? Sommaro golfbana, tennis- och padelbanor samt fotbollsplaner finns bara några minuter bort. Här lever du ett aktivt och friluftsorienterat liv utan att kompromissa med närheten till stadens puls.
Detta är en bostad som erbjuder allt – design, funktionalitet, ett fantastiskt läge och en hållbar livsstil. Varmt välkommen att kontakta ansvarig mäklare för mer information.