Logotyp av LF Fastighetsförmedling Norrköping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Norrköping

Brokikargatan 54

Inre Hamnen, Norrköpings kommun

Visa på karta

1 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    33 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns
    Avgift
    2 707 kr/mån
    Driftkostnad
    6 048 kr/år

Förening
BRF Kajplatsen Inre Hamnen
Energiklass
B
Pris/m²
54 394 kr/m²
Balkong
Hiss
BO UTAN ATT BETALA MÅNADSAVGIFT FRAM TILL 2028 Välkommen in till en välplanerad öppen etta med stor balkong i perfekt söderläge mot innergården. Planlösningen är social och i hemmet hittar du smarta lösningar som sovalkov, skjutdörrsgarderob och kombimaskin i duschrummet – allt för att underlätta livet för dig här. Kom in i en trevlig entré med plats för avhängning och förvaring av kläder och skor i en skjutdörrsgarderob. Härifrån når du lägenhetens helkaklade duschrum samt en smart kombimaskin som spar på golvytan. Ovanpå finns en praktisk arbetsbänk som gör det lättare att vika tvätten samt väggskåp för extra förvaring. Fortsätt in till hemmets sociala yta där kök och vardagsrum smälter samman. Rummet får ljus från flera fönster i söderläge och här får du plats att möblera med både en liten matplats samt soffa och soffbord. Din säng får en avskild plats i en sovalkov. En garderob samt städskåp ger dig extra förvaring. Från det trevliga rummet tar du dig ut på balkongen som är vänd mot innergården och har ett härligt söderläge. Här får du sol många timmar under dagen och kan verkligen njuta av sköna dagar. Brf Kajplatsens siluett ger ett häftigt och personligt intryck i den nya stadsdelen Inre Hamnen längs med kajen i underbart söderläge. Gestaltningen har en koppling till det gamla industriarvet med fasader i plåt och en turkos kulör som inspirerats av hamnkranarna. På den lummiga gröna gården finns möjlighet till både avkoppling och odling. I pergolan och i orangeriet på taket kan du duka upp sommarens middagar tillsammans med dina nya grannar. Välkommen att boka visning!