Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

Lillekärr norra 8

Hisings Kärra, Göteborgs kommun

Visa på karta

995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    30,9 m²
    Våning
    4 av 6, hiss finns
    Avgift
    3 571 kr/mån
    Driftkostnad
    1 800 kr/år

Byggår
1973
Förening
HSB BRF Hisings Kärra i Göteborg
Energiklass
F
Pris/m²
32 201 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en kvadratsmart och stilfull bostad där varje yta är optimalt utnyttjad! Här bor du högt upp i huset med ett fantastiskt ljusinsläpp från stora fönsterpartier och en härlig balkong i perfekt söderläge – en plats att njuta av solen från morgon till kväll. Bostaden erbjuder en genomtänkt planlösning med sovalkov som skapar en naturlig uppdelning mellan vardagsrum och sovdel. Köket är modernt renoverat med stilrena materialval och utrustat med diskmaskin för extra komfort i vardagen. Här bor du i ett lugnt och naturnära område med närhet till både service och kommunikationer. Kärra centrum ligger bara ett stenkast bort och erbjuder ett brett utbud av butiker och service. Goda bussförbindelser tar dig smidigt in till city, samtidigt som du har naturen runt hörnet med fina promenadstråk och motionsmöjligheter vid Svankällan och Jämmerberget. Ett perfekt boende för dig som vill kombinera stadens bekvämligheter med naturens lugn.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Hisings Kärra i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling