Logotyp av Fastighetsbyrån Enskede
Logotyp av Fastighetsbyrån Enskede

Pastellvägen 15

Globen/ Johanneshov, Stockholms kommun

Visa på karta

1 895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    25 m²
    Våning
    1 av 6
    Avgift
    1 946 kr/mån
    Driftkostnad
    1 749 kr/år

Byggår
1943
Förening
BRF Skärmarbrink 4
Energiklass
F
Pris/m²
75 800 kr/m²
Välkomna till denna charmiga pärla på en attraktiv adress vid Globen. Här finner ni ett optimal boende med en yteffektiv planlösning om 25kvm. Lägenheten erbjuder en funktionell kokvrå och ett väl tilltaget rum som ger möjligheten att möblera upp med både sovdel samt sällskapsdel. Här bor du med ett fantastiskt läge i härliga och attraktiva Johanneshov som erbjuder grönskande parker och bra restauranger och fik. Gamla Enskede Matbod, Robin Delselius bageri och Matateljén är bara några exempel. På 3 minuter kommer du till Blåsut där T-banan tar dig in till Söder på endast 6 min. Här finns även bra cykelvägar som tar dig in på 10 minuter. I Sandsborg finns ICA Supermarket, apotek och Sandsborgsbadet. Inom räckhåll har du även Globenområdet där det finns gott om shopping, restauranger och matbutiker. I närheten finns 3 arena och Hovet som erbjuder många spännande evenemang. Vid intresse kontakta ansvarig mäklare Rebecca Behrendtz 070 872 60 53 för mer information!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Skärmarbrink 4

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling